portal klienta Konsorcjum producentów koksu

Koksownia Częstochowa Nowa z nową ofertą sprzedaży koksu opałowego #ZaopatrzSięNaCzas

2022-07-13 15:00:00

Koks opałowy znakomicie sprawdza się w piecach i kotłach w budynkach publicznych, jak i w prywatnych gospodarstwach domowych. 

Obecnie koks opałowy jest łatwiej dostępnym materiałem, niż np. węgiel standardowy czy ekogroszek. Do tego jest on o 20% do 30% bardziej wydajny od węgla, przez co w dzisiejszych warunkach opalanie koksem będzie dużo tańsze niż węglem.

Oprócz tego przy spalaniu koksu nie powstaje dym, a tym samym nie powoduje smogu ponieważ koks składa się w około 90% z czystego węgla pierwiastkowego. 

Koks opałowy jest zatem perspektywicznym materiałem grzewczym, który stopniowo będzie wypierał węgiel z rynku produktów opałowych.
 

Koksownia Częstochowa Nowa oferuje:

  • koks groszek 10-30 mm w cenie 2200 zł/t
  • koks 30-60 mm w cenie 2500 zł/t
     

Parametry jakościowe:

  • wartość opałowa: min. 27 000 kJ/kg
  • zawartość wody: max. 7%
  • zawartość popiołu: max. 12%
  • zawartość siarki: max. 0,8%

Minimalny załadunek ok. 25 ton.


W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zamówienia wraz z podaniem szczegółowych danych zamawiającego i rodzaju oraz ilości koksu na adres e-mail: biuro-handlowe@koksownianowa.pl lub telefonicznie pod nr +48 343 890 746.

Po potwierdzeniu zamówienia otrzymują Państwo fakturę pro-forma do dokonania wpłaty za koks. Po potwierdzeniu wpłaty umawiany jest termin odbioru zamówienia. 
 


 


wszystkie artykuły
KOKS WIELKOPIECOWY KOKS WIELKOPIECOWY

GAZ KOKSOWNICZY GAZ KOKSOWNICZY

WĘGLOPOCHODNE WĘGLOPOCHODNE

KOKS ODLEWNICZY KOKS ODLEWNICZY