portal klienta Konsorcjum producentów koksu

Inauguracja budowy baterii 4 bis

2016-06-23 12:00:19

W dniu 23 czerwca br. w Wiśle odbyła się gala inauguracyjna budowy baterii koksowniczej 4 bis. Gospodarzem uroczystości był Zarząd Koksowni Częstochowa Nowa, na terenie której realizowana jest inwestycja. Budowę baterii rozpoczęto w listopadzie 2015 r., a jej uruchomienie planowane jest w III kwartale 2017 r. Będzie to bateria systemu ubijanego z bocznym doprowadzeniem gazu, szerokokomorowa, przeznaczona do produkcji koksu odlewniczego, o projektowanej zdolności produkcyjnej 225 000 ton koksu rocznie. Spółka widzi duży potencjał w produkcji tego gatunku koksu i właśnie w tym zakresie zamierza specjalizować się w przyszłości.

Gośćmi uroczystości byli przedstawiciele kilkudziesięciu firm zarówno z Polski, jak i wielu innych krajów Europejskich – obecni i przyszli kontrahenci Koksowni, przedstawiciele instytucji współpracujących ze Spółką, oraz pracownicy firm z Grupy Zarmen.

Gościom przedstawiono prezentację multimedialną dot. historii i obecnej działalności firmy. Pokazano przebieg procesów technologicznych na poszczególnych wydziałach oraz zrealizowane i obecne inwestycje. Zaproszeni mieli także okazję gościć w Koksowni i zobaczyć zakład w jego obecnym kształcie. Obejrzeli nową instalację oczyszczania gazu i produktów węglopochodnych oraz zapoznali się ze stanem zaawansowania oraz rozwiązaniami techniczno-technologicznymi nowobudowanej baterii koksowniczej 4 bis.

Uroczystość uświetniły występy gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, a goście bawili się do białego rana przy dźwiękach największych przebojów muzyki granej na żywo. Mamy nadzieję, że to spotkanie stanowić będzie bazę do długotrwałej współpracy z naszymi kontrahentami.


wszystkie artykuły
KOKS WIELKOPIECOWY KOKS WIELKOPIECOWY

GAZ KOKSOWNICZY GAZ KOKSOWNICZY

WĘGLOPOCHODNE WĘGLOPOCHODNE

KOKS ODLEWNICZY KOKS ODLEWNICZY