portal klienta Konsorcjum producentów koksu

Koksownia Częstochowa Nowa partnerem akcji charytatywnej Polskiego Czerwonego Krzyża dla dzieci

2018-11-20 12:20:00

Już 2 grudnia (niedziela) br. o godz. 15.00 i 17.00 w Klubie Politechnik w Częstochowie odbędzie się charytatywny spektakl teatralny dla dzieci pt. „Tajemnica Pana Jednorożca, czyli nie wszystko złoto co się świeci”. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia w ramach akcji „Czerwonokrzyska Gwiazdka” jest Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Częstochowie. Partnerem imprezy została m.in. Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Częstochowie organizuje imprezę charytatywną mającą na celu pozyskanie środków finansowych i rzeczowych dla dzieci z rodzin najuboższych. Każdego roku z jego pomocy korzysta ok. 800 dzieci. W ramach wydarzenia „Teatr Króla – Profilaktyka Uzależnień i Edukacja” zaprezentuje wyjątkowy spektakl „Tajemnica Pana Jednorożca, czyli nie wszystko złoto co się świeci", którego główny bohater koń Leo zawsze marzył o byciu popularnym i lubianym. W dniu swoich urodzin natrafia na reklamę programu telewizyjnego. Zachęcony obietnicą przemiany w jednorożca postanawia zaufać prowadzącemu. W efekcie podpisuje niekorzystną umowę, która zmieni całe jego życie...

W czasie spektaklu koń Leo, dzięki wydarzeniom fabularnym i przy pomocy widzów, poznaje wartość przyjaźni. Pojmuje, że jest znacznie cenniejsza od sławy. A właściwe zachowanie względem rodziców jest ważniejsze niż bycie popularnym.

Opracowanie:
Scenariusz: Remigiusz Pilarczyk
Reżyseria: Remigiusz Pilarczyk
Muzyka: Kamil Gędziarski
Scenografia: Polina Lepakhina
Autor plakatu: Marta Edmunds – Pilarczyk

„Czerwonokrzyska Gwiazdka” to ogólnopolska akcja pomocy świątecznej  Polskiego Czerwonego Krzyża kierowana do najuboższych, rodzin wielodzietnym , osób samotnie wychowujących dzieci,  bezrobotnych, bezdomnych i chorych . Pomoc dociera również do  schroniska, świetlic środowiskowych i punktów opieki PCK. W ramach akcji organizowane są zbiórki  w sklepach oraz zbiórki uliczne. Wolontariusze zbierają datki do specjalnych puszek kwestarskich. 


wszystkie artykuły
KOKS WIELKOPIECOWY KOKS WIELKOPIECOWY

GAZ KOKSOWNICZY GAZ KOKSOWNICZY

WĘGLOPOCHODNE WĘGLOPOCHODNE

KOKS ODLEWNICZY KOKS ODLEWNICZY