portal klienta Konsorcjum producentów koksu

Wychowankowie placówek oświatowo-wychowawczych z Częstochowy odwiedzili Centrum Nauki Kopernik

2017-07-19 12:00:49

Dnia 19 lipca br. 49 wychowanków domów dziecka wraz z opiekunami, odwiedziło największe centrum nauki w Polsce, czyli warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Wycieczkę dla młodzieży zorganizowała należąca do Grupy Kapitałowej ZARMEN, Koksownia Częstochowa Nowa.

Podczas wizyty w Centrum, dzięki zwiedzeniu licznych, interaktywnych wystaw, uczestnicy mogli poznać korzenie naszej cywilizacji i otaczającego nas świata, przekonać się czym tak naprawę jest światło i iluzja optyczna oraz na własnej skórze sprawdzić, jakie prawa i siły przyrody rządzą naszym światem, dzięki samodzielnemu przeprowadzaniu doświadczeń.

Największą atrakcją dla wychowanków okazał się pokaz najnowszego filmu „Halo Ziemia” na ekranie sferycznym, czyli na kopule planetarium Niebo Kopernika. Poprzez otaczające ze wszystkich stron obrazy, muzykę oraz dźwięki i dzięki unikatowej technologii, seans zapewnił młodzieży niezapomniane i iście niebiańskie wrażenia. Niebo Kopernika jest jednym z najnowocześniejszych i najoryginalniejszych planetariów w Europie.

W naukowo-badawczej wyprawie do Warszawy uczestniczyli podopieczni częstochowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom ze Środowisk Zagrożonych AMICUS oraz Katolicką Placówkę Wychowawczą „Nasz Dom”.


wszystkie artykuły
KOKS WIELKOPIECOWY KOKS WIELKOPIECOWY

GAZ KOKSOWNICZY GAZ KOKSOWNICZY

WĘGLOPOCHODNE WĘGLOPOCHODNE

KOKS ODLEWNICZY KOKS ODLEWNICZY